Zalety psychoterapii Online – pomocy psychologicznej przez internet

Kiedy psychoterapia?, Psychoterapia Psychodynamiczna | 0 comments

Terapia online nie jest rozwiązaniem dla wszystkich, ale wygoda, potencjalne oszczędności i dodatkowe korzyści sprawiają, że dla wielu osób wygrywa ona z sesjami psychoterapii tradycyjnej. zastanówmy się zatem jakie są korzyści z psychoterapii przez internet.

Dostępność psychoterapii jest znacznie większa

Terapia online jest dostępna wszędzie tam, gdzie jest połączenie z Internetem. Nie jest nie jesteś już ograniczony jeśli chodzi o miejsce spotkania z twoim terapeutą możesz praktycznie spotkać się z nim wszędzie tam gdzie jest dostęp do internetu.

Wiele opcji łączenia się z pacjentem

Ustalona sesja psychoterapii to przede wszystkim zarezerwowane przez psychoterapeutę dla ciebie czas. Jeżeli w danym momencie nie masz możliwości w danej godzinie połączyć się przez internet, pozostaje także możliwość skontaktowania się stara pełnią przez telefon sms lub po prostu napisanie wiadomości. Sesje terapeutyczne mają to do siebie że jest to autentycznie godzina psychoterapeuty przeznaczono dla pacjenta, możesz z terapeutą ustalić co będziecie robić jeżeli w danym momencie Nie możesz się połączyć online.

Dostępne są różne typy pomocy psychologicznej

Zawody psychopomocowe to nie tylko psychoterapia ale także pomoc psychologiczna. Pomoc psychologiczna online ma to do siebie, że jest bardzo łatwo dostępna. Ta dostępność sprawia tyle, że jeżeli dzisiaj potrzebujesz tej pomocy istnieje duże prawdopodobieństwo że dzisiaj to pomoc znajdziesz. I nie musi to być od razu psychoterapia mogą to być zwykłe konsultacje ewentualnie pomoc psychologiczna w jakiejś konkretnej sprawie.

Dodatkowe opcje pomocy psychologicznej

Niektóre platformy, niektórzy psychoterapeuci dają także możliwość swoim pacjentom skorzystania z dodatkowych opcji pomocy, mogą to być takie opcje jak wykłady webinary online. Czy też na przykład forma udzielania się na jakimś forum lub grupie zamkniętej choćby na fecebooku.

Dostępność informacji online o twoim terapeucie

Psychoterapia online ma to do siebie, że jest usługą znacznie bardziej transparentną, bardzo często dostępne są informacje o danym terapeucie i jeszcze przed podjęciem psychoterapii i jest tych informacji znacznie więcej niż przy zwykłej terapii.

Psychoterapia online umożliwia łatwiejsze dopasowanie się do terapeuty

W tradycyjnej psychoterapii jesteśmy ograniczeni do terapeutów którzy mieszkają w naszej okolicy i tam pracują. Psychoterapia online nie ogranicza nas jednak do tych terapeutów którzy mieszkają koło nas, dzięki dostępności online praktycznie z każdego miejsca na świecie jesteśmy w stanie wybrać tego psychoterapeuty który będzie nam najbardziej odpowiadał osobowościowo. Mało tego że osobowość albo jesteśmy także w stanie dzięki psychoterapii na odległość wybrać ten nurt psychoterapii który będzie dla nas najlepszy. Przykładowo nurt psychoterapii o bardzo ograniczonym tylko do dużych miast były dotychczas nurty psychodynamiczne, psychoanalityczne i inne nurty inne paradygmaty pracujące w oparciu o wgląd nieświadomość. Dzisiaj jednak dostęp do takiej psychoterapii nie jest już problemem, gdyż takie gabinety również dostępniły swoje usługi psychoterapii online, przykładem takim może być centrum psychoterapii Adiuta jedno z największych centr skupiających psychoterapeutów pracujących psychodynamicznie i psychoanalityczne. Jeżeli zaś szukasz terapeuty w innych nurtach zapraszam tutaj: pomoc psychologiczna i psychoterapia przez internet – lustro.org.

Dostęp do psychiatry online

Nie tylko dostęp do psychoterapii jest obecnie możliwy online. Pojawiły się także możliwości, które dają nam dostęp do lekarzy przez internet, a wśród lekarzy znajdziemy także psychiatrów. Tak więc jeżeli potrzebujesz psychiatry online jest to także dziś możliwe, przychyliła się także do tego możliwość wystawiania internetowych recept, gdzie idziemy do apteki nie tyle z papierkiem co po prostu z kodem.

Psychoterapia i pomoc psychologiczna online to świetne rozwiązanie dla firm

Kolejną ciekawą rzeczą które daje dostęp do psychoterapii online, jest możliwość skorzystania z tych osób przez duże firmy. Centra psychoterapeutyczny często mają gotowe pakiety dla dużych firm, dzięki tym pakietom pracownicy tych firm mają dostęp do pomocy psychoterapeutycznej, psychologicznej nawet czasem w trakcie pracy. Wszystko to oczywiście możliwe dzięki nowoczesnym technologiom.

Koniec z wykluczeniem społecznym ludzi którzy chodzą na psychoterapię

Psychoterapia online także zrobiła coś, z czym od dawna borykała się służba pomocy psychologicznej. Chodzi mianowicie o wykluczenie społeczne jeśli na przykład psychoterapeuta pracuje w małym mieście, wszyscy są w stanie widzieć kto do niego chodzi. Mogą pojawiać się niepotrzebne plotki i obgadywanie, co często wiąże się także z blokadą korzystania z takich usług, dlatego psychoterapia bardziej dostępna jest w dużych miastach gdzie jesteśmy bardziej anonimowi. Tymczasem jednak dostęp do psychoterapii przez internet zniwelował tą przeszkodę. Jeżeli kontaktujemy się z psychoterapeutą przez internet tak naprawdę możemy zachować to w pełni tajemnicy nikt się o tym nie musi dowiedzieć co tak naprawdę robiliśmy. W celu zachowania pełnej anonimowości pełnej tajemnicy przed innymi osobami że szukaliśmy takiej pomocy warto korzystać z urządzenia zabezpieczonego na przykład hasłem tak żebyś tylko my mieli dostęp do naszej historii w internecie do tego co robiliśmy tutaj.

Psychoterapia Online to także dobre rozwiązanie dla pomocy psychicznej dzieciom

Zwykle pomoc w psychoterapeutyczna, wiąże się z tym że rodzice muszą z danym dzieckiem gdzieś jechać tymczasem korzystają z psychoterapii online dzieci mogą mieć dostęp do psychoterapii bez wychodzenia z domu, co jest bardziej wygodnym dla rodziców.

0 Comments

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasza polityka prywatności

Pin It on Pinterest

Share This